2024. április 01-től érvényes ápolási díjak

Krónikus beteg napi ápolási díja Tumoros beteg ápolási díja  Átmeneti elhelyezés napi ápolási díja
Ápolási díj  10 500 Ft/fő 8 500  Ft/fő  15 500 Ft/fő
Intézményi hozzájárulási díj   150 000 Ft/félév
 Egyágyas szoba díja  Ápolási díj + 1 500 Ft/nap/fő
 Kétágyas szoba díja    Ápolási díj + 1 000 Ft/nap/fő

INTÉZMÉNYÜNKBEN ÉRVÉNYBEN LEVŐ
LÁTOGATÁSI REND

-    Az intézmény hétfőtől péntekig 14-16 óra között, szombaton, vasárnap és ünnepnapon 10 és 12 óra valamint 14 és 16 óra között látogatható.
-    Az intézménybe történő belépéskor alkoholos kézfertőtlenítő használata szükséges.
-    Amennyiben a látogató főtt ételt, felvágottat, tejterméket vagy gyümölcsöt hozott, mindenképpen jelezze a nővérnek!!
-    Intézményünk sajátosságait figyelembe véve (krónikus, tumoros fekvőbetegek, többségében négyágyas szobákba elhelyezve) úgy rendelkezünk, hogy fekvőbeteg esetében egy szobában egyszerre mindösszesen csak annyi látogató tartózkodhat, ahány betegágy van a szobában.
-    Kérjük, hogy a fennjáró/mobilizálható betegek és látogatóik – amennyiben az időjárási viszonyok megengedik – az intézmény teraszát vegyék igénybe (kedvezőtlen időjárás esetén az ebédlőt). A terasz adottságait figyelembe véve egy beteghez egyszerre legfeljebb két látogató jöhet – a zsúfoltság elkerülése végett.
-    Amennyiben a látogatók az ápolttal együtt ki tudnak menni az udvarra, a látogatói létszámot nem korlátozzuk.
-    Egy beteghez egy adott látogatási időben legfeljebb két látogató mehet be, személyenként maximum 30 perces időtartamra, vagy egy látogató maximum 60 perces időtartamra (amennyiben ezt a körülmények – pl. szobatársakhoz érkező további látogatók – lehetővé teszik).
-    10 éven aluli gyermekek látogatását nem javasoljuk. Amennyiben erre a család feltétlenül igény tart, 10 éven aluli gyermek max. 10 perces látogatást tehet szülői (felnőtt) felügyelet mellett.
-    A látogatást koordináló dolgozó útmutatásait be kell tartani!

HOZZÁTARTOZÓI KAPCSOLATTARTÁS SZABÁLYOZÁSA

Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény (Eütv) 11.§-a rendelkezik a fekvőbeteg ellátás kapcsolattartási jogáról.  Intézményünk sajátosságait figyelembe véve – a főápolói/ápolói munka zavartalan biztosítása mellett – a következőkről tájékoztatjuk Önöket:

-    akinek saját készüléke van (ápolt), bármikor hívhatja a hozzátartozója;
-    akinek nincs saját készüléke, az intézményi mobiltelefonon keresztül beszélhet hozzátartozójával naponta 11-12 óra, valamint 15-16 óra között;
-    előzetes egyeztetést követően tablet-en (pl. skype-on).

Az ápoltak felől érdeklődni lehet:
-    általános állapotuk, közérzetük és hangulatuk felől: a nővérektől naponta 11-12 óra valamint 15-16 óra között;
-    a beállított terápiáról, gyógyszerekről, egészségügyi állapotukról: a főnővértől munkanapokon 11-12 óra között.

Mindkét esetben – a betegtársakra, a hozzátartozóikra valamint az ápolási folyamatokra való tekintettel – kérjük, hogy egy-egy beszélgetés lehetőleg ne legyen 5 (öt) percnél hosszabb. Természetesen a nővéri mobiltelefon máskor is hívható, de ezekben az időintervallumokban a legvalószínűbb, hogy a nővérek ápolási feladataik mellett, erre is tudnak időt szakítani.

Megértésükre és együttműködésükre feltétlenül számítunk!

Tatabánya, 2024. április 15.
Dezső Tibor
Intézményvezető