Tisztelt Hozzátartozók!

Intézményünk megkeresése alkalmával sok esetben tapasztaljuk, hogy egyre több családban van olyan tartós, szakápolásra szoruló idős vagy fiatalabb beteg, akiket a hozzátartozók a megfelelő eszközök rendelkezésre állása nélkül nem, vagy nehezen tudnak ápolni.
Sokszor előfordul, hogy a beteg szívesebben marad saját környezetben, mint kórházban.
Az ágyhoz kötött állapot alapvetően megviseli azt, akinek a kiszolgáltatott állapotot el kell szenvednie. A beteg ellátását megkönnyít(het)ik a megfelelő ápolási eszközök. Fekvőbeteg esetén a beteg tisztántartása, mozgatása könnyebb egy speciális ágyon. Olyan beteg esetében, akiknek fizikális állapotuk miatt nehezebb a helyváltoztatás, biztosabb egy kerekesszék, vagy járókeret támogatásával.
Alapítványunknál lehetőség van ápolási eszközök (kórházi ágy, kerekesszék, járókeret, WC szék) díjmentes kölcsönzésére, melyek az intézmény titkárságán történő egyeztetést követően átvehetőek az intézménynél személyesen.
A kölcsönzött eszközöket szükségtelenné válását követően az intézmény számára vissza kell szolgáltatni.